2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym jego zadaniem jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy osób ze spektrum autyzmu, które wykazują trudności z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zrealizowana została przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie inicjatywa na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.
Dnia 4 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły – Piotrek, Patryk, Tomek i Wiktor razem z nauczycielami wspólnie świętowali ten dzień na Placu Wolności w Starym Koninie. W trakcie spotkania ułożona została niebieska linia z puzzli symbolizująca jedność z osobami ze spektrum autyzmu. Włączyliśmy się do zabawy z animatorami. Na zakończenie wspólnego świętowania otrzymaliśmy podziękowania oraz niebieskie baloniki, które towarzyszyły nam w powrocie do szkoły.

 Jak niebieskie motyle

fruwające do gwiazd,

zabierz nas choć na chwilę

odczarować Twój świat…”