Arte…terapeutyczny Konin Dzieciom, czyli integracyjne warsztaty                            

                                         z elementami arteterapii dla dzieci z niepełnosprawnością z Konina

W listopadzie 2021r. nasza szkoła przystąpiła do projektu zorganizowanego przez  Fundację Konin Dzieciom „Arte…terapeutyczny” Konin Dzieciom, czyli integracyjne warsztaty z elementami arteterapii dla dzieci z niepełnosprawnością z Konina”. W projekcie udział wzięły klasy I – III integracyjne. W ramach projektu odbyły się warsztaty z muzykoterapii oraz arteterapii. Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach. W trakcie muzykoterapii można było obejrzeć instrumenty: gitarę, cymbały, ukulele i uczestniczyć w zajęciach ruchowych  z wykorzystaniem bum-bum rurek. Uczniowie poznali wiele ciekawostek ze świata dźwięków i muzyki. Natomiast na zajęciach z arteterapii, pobudziliśmy zmysły węchu, dotyku, słuchu, rysowaliśmy oraz  pokonywaliśmy tor przeszkód. Ponadto, dla uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności zorganizowano zajęcia dodatkowe z choreoterapii i Sensoplastyki® elementy – o charakterze otwartym i bezpłatnym. Mamy nadzieję, że takich zajęć w naszej szkole będzie więcej. Dziękujemy Fundacji Konin Dzieciom za udział w projekcie.

                                                                                            Jolanta Szpitalna