Już po raz dziewiąty odbył się Ósemkowy Integracyjny Turniej Sportowy

Ósemkowy Integracyjny Turniej Sportowy odbył się tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie. To już dziewiąta edycja Turnieju. Tradycyjnie w czerwcu uczniowie i nauczyciele konińskich szkół spotykają się na boisku szkoły aby wziąć udział w rozgrywkach sportowych.


W murach „Ósemki” stawili się przyjaciele ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie, Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka.

– Jak co roku nasza impreza ma nie tylko charakter sportowy, ale przede wszystkim integracyjny! Największą wartością turnieju jest duma z waszych osiągnięć, możliwość zdrowej rywalizacji i wspólna zabawa, albowiem sport przyczynia się nie tylko do rozwoju sprawności fizycznej lecz także uczy wytrwałości, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i współpracy w zespole. Dlatego nasze hasło IX Ósemkowego Integracyjnego Turnieju Sportowego brzmi: „Razem pokonamy wszelkie przeszkody”. – podsumowuje Jolanta Szpitalna.


Podczas Turnieju nie zabrakło niespodzianek. Uczestników odwiedziła Pani Marta Kuznowicz – Wilczyńska z trenerkami i psami. Uczniowie liceum o profilu policyjnym i bezpieczeństwa wewnętrznego z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie zaprezentowali musztrę paradną. Wspólna zabawa została uwieńczona poczęstunkiem oraz rozdaniem dyplomów i nagród. – Turniej mógł odbyć się dzięki licznym sponsorom, którym z całego serca dziękujemy. – dodaje Jolanta Szpitalna. Do zobaczenia za rok!

Nasi sponsorzy:

Granges Konin S.A, PWiK Sp. z o.o. w Koninie, Firma KRJ Display, Urząd Miejski w Koninie, Piekarnia Rzemieślnicza Węglew, Dobra Pączkarnia Konin Pani Katarzyna Liskowska –Muszyńska – LIS PLUS