2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jest to  dzień, który początkuje Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu.

9 kwietnia 2024 r. Kamil, Patryk, Łukasz, Oliwia i Dominik wzięli udział w happeningu „Niebieskie Igrzyska”, zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu  w Starym Koninie na Placu Wolności. Były wspólne zabawy, pląsy i śpiew.

Kolejnego dnia w naszej szkole również obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na znak solidarności z osobami z autyzmem nauczyciele i uczniowie przybyli do szkoły ubrani w strój z akcentem niebieskim. Klasy I-III brały udział w pogadance, tańcach, układaniu puzzli, natomiast w klasach IV-VIII odbyły się spotkania podczas których wyjaśniano czym jest autyzm, przedstawiano symbole autyzmu.

Osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu często mają trudności z funkcjonowaniem w codziennym życiu. Drażni ich hałas, cisza czy nawet materiał ubrania. Nie jest to złe postrzeganie świata. Jest inne i zasługuje na zrozumienie. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem.