Zostaliśmy beneficjentami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i tym samym pozyskaliśmy fundusze na doposażenie biblioteki w sprzęt oraz nowe pozycje książkowe. Już wkrótce będziecie mogli wypożyczać nowe książki .

Udział w programie obliguje nas do realizacji założonych wcześniej projektów i akcji związanych z czytelnictwem.

Harmonogram realizacji zadań w ramach programu w roku szkolnym 2023/24:

1. Klasy I i II- PROJEKT CZYTELNICZY ,, BAŚNIE, BAJKI BAJECZKI- listopad, grudzień 2023

2. Klasy III- ,, W ŚWIECIE TEATRU KAMISHIBAI’’- grudzień 2023

3. Klasy IV i V- ZESZYTY LEKTUR- cały rok

4. Klasy VI- ,,SZKOLNY SAVOIR VIVRE’’- marzec, kwiecień 2024

5. Klasy VII, VIII-,,KIM ZOSTANĘ W PRZYSZŁOŚCI’’- październik.

6. Biblioteka + świetlica- projekt ,, Bajki bez barier’’.

Ponadto przez cały rok szkolny we wszystkich klasach będziemy realizowali projekt ,, 10 minut na czytanie’’. Codziennie na wybranej lekcji , na początku lub na końcu, klasa będzie czytać książkę, jedną wybraną przez uczniów. Czytamy na głos, przez ucznia lub nauczyciela.

Wszelkie informacje i relacje z realizacji programu będą umieszczane ma szkolnym facebooku.