SPORT TO ZDROWIE

W lutym klasa  2d  zrealizowała projekt pod hasłem

„SPORT TO ZDROWIE”.

Jego celem było zachęcenie uczniów do:

• -nauki samodzielnego dbania o zdrowie i sprawność fizyczną,
  • -aktywizacji ruchowej,
  • -aktywnego spędzenia czasu  wolnego, w sposób który dostarcza radości zadowolenia, przyjemnych wrażeń,
  • -kształtowania stosunków międzyludzkich – integracji społecznej, więzi rodzinnych i koleżeńskich.

W ramach projektu uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy. Każda z grup otrzymała zadanie do opracowania. Wyniki swojej pracy przedstawili w ustalonym terminie na forum klasy oraz zaproszonych gości.

Zapraszamy do fotorelacji z realizacji projektu.

Załączniki:

Sportowa gazetka

DZIEŃ ZIEMI 2017

Dnia 20 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole

DZIEŃ ZIEMI.

Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli we współzawodnictwie,    w wyniku którego najlepsi wygrali prawo do samodzielnego zasadzenia drzewka na terenie szkoły.

Zwyciężyły następujące klasy:

II f

III d

IV a

V b

VI b

Uczniowie w konkursach wykazywali się wiedzą dotyczącą znajomości najbliższego środowiska przyrodniczego, przypominali sobie zasady segregowania odpadów, przekonali się, że do dobrej zabawy można wykorzystać surowce wtórne.

Uroczystość uświetnił chór szkolny pod kierownictwem p. Ewy Kuznowicz, a całą imprezę przygotowały i prowadziły: Iwona Woźniak    i Alina Czaja

ROK SZKOLNY 2015/2016

promocja zdrowia 2015 2016

„Zielone parapety”, „Tropiciele żywności”, "Na straganie" 2016

W dniu 18.05.2016r w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie kilku akcji promujących zdrowie. Zostały przyznane dyplomy dla laureatów konkursów: „Zielone parapety” oraz „Tropiciele żywności”. Główną atrakcją był występ nauczycieli, którzy zaprezentowali własną interpretację wiersza „Na straganie” oraz prezentacja uczennic z klasy VI, które mówiąc gwarą staropolską urzekły widownię.

„Tropiciele żywności”

„Na straganie”

„ Zielone parapety”

ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY – CUKRZYCY ZAPOBIEGAMY

7 kwietnia 2016r. obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem:

„ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMYCUKRZYCY ZAPOBIEGAMY”

W naszej szkole podjęte zostały następujące działania:

• Uczniowie klas IV – VI brali udział w spotkaniu z panią dietetyk
  • Uczniowie klas I – VI wykonali prace plastyczne , które umieścili przed swoimi klasami
  • Na stronie internetowej naszej szkoły ukazał się artykuł związany
    z tematyką cukrzycy
  • Uczniowie z koła informatycznego wykonali prezentacje w programie Power Point , które były wyświetlane na monitorze w holu szkoły.

cukrzyca 2016 1