SANEPID

28 września 2017r. klasy: IB i IC na zaproszenie Stacji Sanitarno Epidemiologicznej

w Koninie wzięły udział w zajęciach

Tak bawili się nasi rodzice.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z dawnymi dziecięcymi zabawami i wziąć w nich udział. Nauczyli się prawidłowo pakować tornister, obejrzeli bajkę na temat higieny jamy ustnej oraz zobaczyli jak wyposażona jest karetka pogotowia. Dodatkową atrakcją dla dzieci był dmuchaniec. Na koniec wszyscy uczestniczy zajęć skosztowali pysznych owoców. Na pożegnanie każdy uczeń w prezencie dostał długopis i pastę do zębów.

Sanepid 1Sanepid 2

KOLOROWY TYDZIEŃ

W dniach 23.10 – 27.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się akcja promująca jedzenie owoców i warzyw

Kolorowytydzień”.

Uczniowie i nauczyciele aktywnie włączyli się w to przedsięwzięcie.

Każdego dnia przynosili owoce i warzywa w kolorze dnia, które następnie wspólnie zjadali ze smakiem, często przygotowując z nich pyszne kanapki i sałatki.

Dodatkowym kolorowym elementem były wykonane przez uczniów gazetki promujące zdrowe odżywianie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galeriiJ

SPORT TO ZDROWIE

W lutym klasa  2d  zrealizowała projekt pod hasłem

„SPORT TO ZDROWIE”.

Jego celem było zachęcenie uczniów do:

• -nauki samodzielnego dbania o zdrowie i sprawność fizyczną,
  • -aktywizacji ruchowej,
  • -aktywnego spędzenia czasu  wolnego, w sposób który dostarcza radości zadowolenia, przyjemnych wrażeń,
  • -kształtowania stosunków międzyludzkich – integracji społecznej, więzi rodzinnych i koleżeńskich.

W ramach projektu uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy. Każda z grup otrzymała zadanie do opracowania. Wyniki swojej pracy przedstawili w ustalonym terminie na forum klasy oraz zaproszonych gości.

Zapraszamy do fotorelacji z realizacji projektu.

Załączniki:

Sportowa gazetka

DZIEŃ ZIEMI 2017

Dnia 20 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole

DZIEŃ ZIEMI.

Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli we współzawodnictwie,    w wyniku którego najlepsi wygrali prawo do samodzielnego zasadzenia drzewka na terenie szkoły.

Zwyciężyły następujące klasy:

II f

III d

IV a

V b

VI b

Uczniowie w konkursach wykazywali się wiedzą dotyczącą znajomości najbliższego środowiska przyrodniczego, przypominali sobie zasady segregowania odpadów, przekonali się, że do dobrej zabawy można wykorzystać surowce wtórne.

Uroczystość uświetnił chór szkolny pod kierownictwem p. Ewy Kuznowicz, a całą imprezę przygotowały i prowadziły: Iwona Woźniak    i Alina Czaja

ROK SZKOLNY 2015/2016

promocja zdrowia 2015 2016