Apel - 3 maja 2018

26 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się apel

z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Przygotowali go uczniowie klasy IVa, którzy w obrazowy sposób przedstawili historię z końca XVIII wieku. Dzięki temu mogliśmy przypomnieć sobie, w jakich okolicznościach doszło do uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie.

Występ uświetnił chór szkolny, nad którym opiekę sprawuje Pani Ewa Kuznowicz.

Anna Płachcińskaflaga

PIĘKNO JEST W NAS

PIĘKNO JEST W NAS - KAMPANIA, KTÓRA OSWAJA
Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Dziewięć wspaniałych kobiet wzięło udział w kampanii Piękno jest
w nas. Stanęły przed obiektywem aparatu wspólnie ze swoimi dziećmi, które uwielbiają grać w koszykówkę i mają mnóstwo energii. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wszystkie maluchy poruszają się na wózkach inwalidzkich. Wystawę można oglądać w naszej szkole od 7 maja, a jedną z jej bohaterek jest uczennica klasy 3b Igula Walczak wraz z mamą Lidką.

Kampanię już po raz piąty zrealizowała Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

IX POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNY

24 kwietnia 2018 w Szkole podstawowej nr 15 w Koninie odbył się

IX POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNY

W konkursie wzięło udział 8 szkół, z których każda mogła wystawić drużynę trzyosobową po jednym zawodniku z klas piątych, szóstych i siódmych.

Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnościami praktycznymi.

I miejsce zajęła drużyna gospodarzy ze Szkoły Podstawowej nr 15

II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej z  Żychlina

III miejsce zajęła nasza szkoła, którą reprezentowali:

Igor Fibakiewicz klasa 7a

Anita Smolorz klasa 6c

Paweł Budziński klasa 5b

konkurs inf

KONKURS "BAŚNIE BRACI GRIMM"

Konkurs „Baśnie Braci Grimm”

W szkolnym konkursie dotyczącym znanych i lubianych baśni wyłoniono trzech zwycięzców: Kornelię Śniegocką, Agatę Staszak oraz Jakuba Olejniczaka. Uczennice, które zajęły pierwsze i drugie miejsce, wzięły udział w etapie międzyszkolnym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9. Konkurencja była duża, a dziewczęta zaprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy. Jury orzekło, że drugie miejsce zajęła nasza czwartoklasistka – Kornelia!

Szkole Podstawowej nr 9 dziękujemy bardzo za zaproszenie, a dziewczętom gratulujemy sukcesów!

Weronika Jasiak-Polińska

Anna Płachcińska