Euro Week.

EURO WEEK – SZKOŁA LIDERÓW

W tym roku szkolnym młodzież z naszej szkoły wzięła udział w niezwykle atrakcyjnym projekcie edukacyjnym  promującym wolontariat EURO WEEK – SZKOŁA LIDERÓW. Pięć dni ( 26-30 listopada) upłynęło uczniom na zajęciach, których głównym celem było rozwijanie takich umiejętności społecznych jak: autoprezentacja, praca w zespole, przewodzenie. Wszystkie te umiejętności młodzież zdobyła posługując się językiem angielskim, gdyż zajęcia prowadzili wolontariusze z całego świata (Dominikana, Indonezja, Wietnam, Ukraina Meksyk, Indie). Uczniowie bardzo aktywnie i kreatywnie włączali się we wszystkie formy pracy proponowane przez przesympatycznych obcokrajowców.  Wyjazd ten miał kształt nauki przez zabawę.

Projekt  realizowany był w Międzygórzu, które jest malowniczą miejscowością położoną w Kotlinie Kłodzkiej. Wyjazd ten odbył się w tym roku po raz pierwszy, ale zapewne nie ostatni. Pani Agnieszka Piekarska – opiekunka i pomysłodawczyni tego obozu, mając świadomość, że jest to wspaniała forma rozwijania nowych umiejętności wśród młodzieży, zawierania ciekawych znajomości, już zapowiada kolejną edycję w następnym roku szkolnym.

Agnieszka Piekarska

aga moto 761aga moto 796aga moto 801

aga moto 753

Autostrada do szkoły

Nasza szkoła przystąpiła do programu społeczno – edukacyjnego „Autostrada do szkoły”. Głównym celem przyświecającym temu programowi było przyswojenie przez najmłodszych najważniejszych zasad w poruszaniu się w ruchu drogowym. Pani Agnieszka Piekarska zaprosiła osoby przeprowadzające szkolenie na spotkanie z dziećmi. Wykorzystując technologię virtual reality, dzięki Google`owi i specjalnej aplikacji, uczniowie mieli okazję przenieść się do wirtualnego świata. Poprzez zabawę, uczyły się przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Była to dla nich zapewne bardzo ciekawa i ważna lekcja, dzięki której uważniej i mądrzej będą pokonywać chociażby drogę do i ze szkoły. W aplikacji głosu udzielił ambasador programu – Jarosław Boberek. Pomysłodawcą przedsięwzięcia była Autostrada Wielkopolska S A, a patronami honorowymi programu – Komenda Główna Policji, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Wielkopolski Urząd Marszałkowski.

Agnieszka Piekarska

Andrzejkowe Igrzyska

29 listopada braliśmy udział w

ANDRZEJKOWYCH IGRZYSKACH ARTYSTYCZNYCH

DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach ,,Śladem naszych przodków”, zajęciach plastycznych, rzeźbiarskich, lepienia z gliny. Całość zakończył  smaczny poczęstunek. Była super zabawa integracyjna.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

11 Listopada 2018

11 LISTOPADA

1

W tym roku przypadła setna rocznica odzyskania niepodległości. W całej Polsce hucznie obchodzono to święto. Podobnie było w naszej szkole.

Od poniedziałku powstawały kartki, na których uczniowie zapisywali życzenia dla ojczyzny. Stworzyliśmy z nich wystawę i można ją podziwiać w holu szkoły.

W piątek wszyscy zebraliśmy się na apelu. Uczniowie przygotowali przedstawienie,  w którym opowiedzieli historię naszego kraju. Cofnęliśmy się w czasie, dzięki czemu mogliśmy podziwiać: Lecha, Czecha, Rusa, rycerzy, carycę Katarzynę oraz wielu innych. Barwne stroje i gra aktorska zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Klasy ósme przekazały sztandar o rok młodszym kolegom i koleżankom. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy hymn.

Piątoklasiści udali się pod Koniński Dom Kultury, gdzie razem z około tysiącem sześciuset innych uczniów o 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

Wszyscy świętowaliśmy cały weekend, uczestniczyliśmy w różnych wydarzeniach       w naszym mieście i poza nim.

Ewa Szreder

Weronika Jasiak-Polińska