Wymiana kartek świątecznych

Czy w dobie komunikatorów i telefonów komórkowych ktoś jeszcze wysyła wiadomości tradycyjnie-pocztą? Oczywiście, że tak!

W tym roku zdecydowała się na to klasa IVc, która wymieniła się kartkami świątecznymi z rówieśnikami ze Śląska. Każdy własnoręcznie przygotował przesyłkę dla koleżanki lub kolegi z odległej części Polski. Podczas lekcji powstały oryginalne i szczere życzenia, które wypełniły prace plastyczne i wylądowały w zbiorczej kopercie. Emocje towarzyszące pisaniu odbijały się na twarzach uczniów-część wysyłała kartki po raz pierwszy!

Po tygodniu każdy otrzymał życzenia zaadresowane właśnie do niego! Cóż to była za radość! Jesteśmy pewni, że to nie ostatni raz!

Dziękujemy pani Agnieszce Ptak ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej za drugi rok korespondencyjnej współpracy oraz wszystkim dzieciom, które włożyły ogrom serca i pracy w przygotowanie kartek!

Weronika Jasiak-Polińska

DZIEŃ PATRONA 2019

Uroczysty Dzień Patrona

w Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Powstańców Wielkopolskich w Koninie

w 100 ROCZNICĘ  POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

1 lutego 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 8 w Koninie uroczyście obchodziła święto patrona – Powstańców Wielkopolskich.

Od rana społeczność szkolna uczestniczyła we mszy w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a następnie w murach szkoły odbyła się główna część obchodów. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście obejrzeli okolicznościowy program artystyczny, w którym przybliżono im historię tego zwycięskiego zrywu narodowego. Społeczność szkoły mogła także spotkać się       z gościem – historykiem z II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie, wysłuchać jego prelekcji, ponadto obejrzeć pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów ZS CKU w Koninie, porozmawiać o tym, jak ważny w dzisiejszych czasach jest patriotyzm, spotkać się z harcerzami, ale także poznać bliżej sylwetki Powstańców Wielkopolskich, oglądając przygotowane przez szkolnych kolegów prezentacje multimedialne. Na zwiedzających czekała izba pamięci, w której zgromadzono pamiątki związane z Powstańcami i Powstaniem Wielkopolskim, uczniowie mieli również okazję wziąć udział w krótkim seansie filmowym.

DZIEŃ PATRONA 1.02.2019

p2p

Świąteczna Paczka 2019r

gwiazdka

ŚWIĄTECZNA PACZKA 2018

Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole  trwała grudniowa zbiórka żywności, artykułów szkolnych  i środków chemicznych dla potrzebującej  6 osobowej rodziny, którą opiekujemy się od kilku lat.

DZIĘKUJEMY serdecznie  Wszystkim , którzy czują potrzebę pomocy innym.

Radość obdarowanej rodziny niech wróci do wszystkich Darczyńców.

zdj